O nas

Park Linowy powstał w 2013 roku. Obecnie do Państwa dyspozycji przygotowanych jest 14 torów linowych o zróżnicowanym stopniu trudności.

Trasy podzielone są na cztery kategorie :

– niskie – dla maluszków – minimalny wzrost pow. 90 cm

– średnie – osoby powyżej 120 cm wzrostu

– wysokie – osoby powyżej 135 cm wzrostu – zalecane doświadczenie w Parkach linowych

– trasy Extreme – osoby powyżej 135 cm wzrostu – zalecana dobra kondycja i sprawność fizyczna oraz doświadczenie w Parkach linowych

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy czternaście tras Uśmiech o różnym stopniu trudności.

Trasy-  Słoneczna i Tęczowa przeznaczona jest dla Maluszków. Pokonywana jest w asyście rodziców, opiekunów i jest zawieszona na wysokości 1-1,5 m nad ziemią.

Trasa Sino- Koperkowy Róż przeznaczona jest dla osób początkujących i mało doświadczonych w Parkach Linowych i jest zawieszona na wysokości 2,5 m nad ziemią

Trasy – Biała, Zielona i Purpurowa jest przystosowana dla osób mniej doświadczonych i jest zawieszona na wysokości 3,5 m nad ziemią.

Trasy – Niebieska i Fioletowa jest przeznaczona dla osób doświadczonych i jest zawieszona na wysokości 7 m nad ziemią.

Trasy – Żółta i Czerwona jest przeznaczona dla osób doświadczonych i jest zawieszona na wysokości 11 m nad ziemią.

Trasy – Mała Extreme Szara, Extreme I Brązowa i Extreme II Czarna jest przeznaczona dla osób o dużym doświadczeniu i jest zawieszona na wysokości 11 m nad ziemi – zalecana dobra kondycja fizyczna i sprawność.

Trasa Pomarańczowa – zjazdowa. Wysokość 9 m nad ziemią.

Nad bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni instruktorzy którzy zapewniają dla każdego uczestnika zabawy szkolenie a w przypadku kłopotów na trasie bezpieczną ewakuację na ziemię. Zapewniamy niezapomniane wrażenia i wysiłek na świeżym powietrzu. Jest to zabawa zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych, jak też i dla starszych osób. Jedyne ograniczenia to wzrost albo zły stan zdrowia, mogący pogorszyć się przy wysiłku fizycznym.

Park Linowy „Paprocany” dzięki dogodnemu położeniu w Ośrodku sportowo-rekreacyjnym jest szczególnie ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi, gdyż wpisuje się w aktywną turystykę i staje się alternatywą spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, która poprawia ich stan zdrowia i chroni przed negatywnymi skutkami chorób cywilizacyjnych.

SZKOLENIE

Park Linowy „Paprocany” wyposażony jest w trasę szkoleniową. Przed wejściem na trasę zasadniczą parku wszyscy chętni muszą obowiązkowo odbyć szkolenie dotyczące bezpieczeństwa oraz umiejętności korzystania z podstawowego sprzętu alpinistycznego, niezbędnego do pokonania trasy.